MENÜ
İstanbul
Medya Nefesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Rec Rocero Meksika’da
Magazin
27 Temmuz 2023 Perşembe 14:34

Rec Rocero Meksika’da

Yaptığı müzik çalışmalarının yanında “Rec’in Dünyası” adlı YouTube kanalında gezdiği ülkelerde yaşadığı deneyimleri takipçileriyle paylaşan Rec Rocero’nun sıradaki durağı Meksika oldu.

Yucatan Yarımadası’ndaki Cenotestler’de  yaşadığı deneyimleri anlatan Recep Işık, yaşadığı keyifli anlarla dikkat çekti. Usta müzisyen, gezdiği bölgeyi şöyle anlattı: “Yucatan Yarımadası’nda bulunan sayısız obruk, doğanın kusursuz tasarımı birer hazine.Cenotes , özellikle Meksika’nın Yucatan Yarımadası’nda binlercesi bulunan bir coğrafi oluşum.

Bundan bir buçuk milyon yıl önce, buzul dönemlerinde oluşan bu coğrafi şekiller özellikle Yucatan’da yer altında pek çok göl, mağara ve nehirlerin de oluşmasına yol açıyor. Geçmişte Mayalar bu bölgeleri hem su tedariği hem de kurban törenleri için kullanıyorlardı. Bu oyuklara inebilmek, ulaşabilmek oldukça zordu ve Mayalar döneminde burada yağmur, fırtına ve suyun tanrısı Chac burada yaşamıştı. Günümüzde ise Cenotes yapıları, gezginler ve doğa tutkunları için keşfedilmesi gereken, yüzme ve dalış yapılabilecek birer doğa harikası.” Rec Rocero’nun yaşadığı heyecan ve macera dolu anlarını sanatçının YouTube kanalından izlenebilir.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2023 Medya Nefesi