MENÜ
İstanbul 10°
Medya Nefesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Firdevs Akkaya'dan büyük ustaya vefa şarkısı
Müzik
24 Haziran 2023 Cumartesi 23:56

Firdevs Akkaya'dan büyük ustaya vefa şarkısı

Yazar ve eğitmen Firdevs Akkaya, 'Gel Artık' eserini 28 Haziran 2022'de vefat eden Türk Sineması'nın usta sanatçısı Cüneyt Arkın'ın 1. ölüm yıldönümünde çıkarak sevenlerine büyük bir sürpriz yaptı

Cüneyt Arkın'ın 'Gel Artık' isimli şiirini, Cem Karaca'nın eşi İlkim Karaca'nın bestesiyle seslendiren Firdevs Akkaya, duygusal şarkısını yeşilçam tadında usta oyuncu Arkın'ın, oynadığı sinema filmlerinden kesitler alınarak Candar Köker yönetmenliğinde çekilen klip, Kuzey Yapım etiketiyle müzikseverlerle buluştu. 

Yazarlık ve eğitmenliğin yanı sıra single çalışmalarıyla müzik dünyasında da yoluna devam eden, aynı zamanda Cihangir Müzik Topluluğu Korosu'nun kurucusu olup, koro şefliğini  sürdüren Firdevs Akkaya, "Değerli Cüneyt abim gibi ben de Eskişehirliyim. Kendisine hayranlığım çocukluğumda başladı. Cem Karaca'nın eşi İlkim Karaca ile tanıştım ve kendisi  sesime inandı ve güvendi. Cüneyt ağabeyimin bir şiirini besteleyip okumamı istediler ben de kabul ettim. Arkın,  ailesini ziyaret ettiğimde bu şarkı ile ilgili sevgili eşi Betül Hanım ve oğlu Kaan Bey bana çok destek oldular. Sonrasında stüdyo çalışmalarına başlayarak bir single çalışması ile şarkımızı bitirdik. Rahmetli Cüneyt Arkın, hayatta iken bu projeyi kendisi ile yapmayı çok isterdim ama maalesef bu güne  kısmet oldu. Kendisini özlem ve rahmetle  anıyorum" dedi. 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Medya Nefesi